«МӘМС жүйесінде өзінің мәртебеңді анықта»

Университетімізде Әл-Фараби ауданы  әкімінің орынбасары Смайлов Балтабай Оспанұлы топ бастаған:

1. Беден Ахмет Сисенбайұлы – «Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының» Шымкент қаласы бойынша филиалының бөлім басшысы;

2. Избасарова Арапкуль Ускенбаевнаға – “Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорынын” Шымкент қаласы бойынша филиалының директорының орынбасары3.     Әлжанова Дина Оразғалықызы  – Шымкент қаласының ДСБ № 7 қалалық емханасының бас дәрігерлері келіп университеттің қызметкерлер мен студенттерге  кездесу өтті.Кездесуде Балтабай Оспанұлы :

Шымкент қаласы бойынша халық саны 1 128 423, онын ішінде сақтандырлғандар 902588 (80%), сақтандырылмаған азаматтар 225 835 (20%) құрайды. Сақтандырылмаған азаматтарды МӘМС жүйесіне қатыстыру үшін Заңға жаңа өзгеріс еңнгізілді. Атап айтқанда, 2022 жылдың 5 қыркүйегінде «Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы» ҚР Заңына өзгерістер мен толықтырулар еңгізілген. Яғни азаматтар алдағы 12 айға жарна төлеуге мүмкіндік берілгенін айтты.

1). «Медициналық сақтандыруға өткен жылдардың қарызын төлемей, алдағы 12 айға жарна аударып, 15 айға сақтандырылған мәртебесінде болуға мүмкіндік берілді» тақырыбында баяндама жасауға – “Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорынын” Шымкент қаласы бойынша филиалының директорының орынбасары  Избасарова Арапкуль Ускенбаевнаға сөз берілді.

2). «Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру шеңберінде көрсетілетін медициналық көмек» тақырыбында баяндама жасауға – Шымкент қаласының ДСБ № 7 қалалық емханасының бас дәрігері Әлжанова Дина Оразғалықызы  мен №8 емхана бас дәрігерінің орынбасары Сабденова Нейля Жүнісқызы  сөз берілді. Мұнда әрбір қызметкерлер мен  студенттер  ерікті түрде өздері қалаған емханаға тіркеле алатынын айтты.

3) Беден Ахмет Сисенбайұлы – «Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының» Шымкент қаласы бойынша филиалының бөлім басшысы қойылған сұрақтарға толып жауап беріп отырды.

Біздіңде университетіміздің студенттері де ерікті түрде келісім-шарт жасасқан емханаларға тіркелуде.

Медпункт меңгерушісі   Есмұрзаева  Қалшаткүл  Кенжебековна