Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаевтың «Жаңа Қазақстан: жаңару және жаңғырту жолы» Қазақстан халқына Жолдауына сәйкес «Қазақстан өңірлерінің экономикасын цифрландыру: оларды іске асырудың түсініктері, перспективалары мен тетіктері» тақырыбы бойынша дөңгелек үстел форматындағы ғылыми семинар

2023 жылдың 14 сәуір күні Академик Ә. Қуатбеков  атындағы Халықтар достығы университетінде «Parasat» ғылыми орталығында, «Экономика» кафедрасы Ғылым күніне   Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаевтың “ЖАҢА ҚАЗАҚСТАН: ЖАҢАРУ МЕН ЖАҢҒЫРУ ЖОЛЫ” Қазақстан халқына Жолдауына  сәйкес «Қазақстан өңірлерінің экономикасын цифрландыру: ұғымдар, перспективалар және іске асыру тетіктері» атты тықырыбында ғылыми семинарды дөңгелек  үстел  ретінде өткізді.

Ғылыми семинардың өткізу мақсатты – студенттерді ғылыми-зертеу жұмыстарына тарту, ғылыми-ізденушілік қабілеттерін дамыта отырып, кәсіби білімдерін жетілдіру, рухани-адамгершілік және зияткерлік қабілеттерін дамыту, ғылыми-ізденушілік мәдениеттерін қалыптастыру, ғылыми ізденістерімен оқу-танымдық іс-әрекетін ынталандыру, студенттердің шығармашылық қабілеттерін ашып дамыту және талантты, әрі дарынды студенттерге қолдау көрсету, студенттердің интелектуалды мүмкіншіліктерін дамытуға ықпал ету.

Ғылыми семинарда келесі  төмендегі студенттер мен магистранттар баяндамалар дайындап, қатысты:

1. Жолдасбек Мереке – 1 курс 6В04140 – «Есеп және аудит» білім беру бағдарламасының OGB413-21топ студенті «Қазақстанды цифрландыру: өсудің жаңа көкжиектері».
  2. Мамуржанова Рушанабану – 6В04140 – «Есеп және аудит» білім беру бағдарламасының 1 курс OGB413-21 топ студенті «Жаһандану жағдайындағы экономиканы цифрландыру және оның қоғамның әлеуметтік-мәдени өзгеруіне әсері».
  3. Ахмет Саят – 1 курс студенті, 6В04150 «Мемлекеттік жергілікті басқару» білім беру бағдарламасының OGB415-22 топ студенті «Жаңа Қазақстан – болашаққа батыл қадам».
  4. Кенжебек Ерасыл – 1 курс студенті, 6В04150 «Мемлекеттік жергілікті басқару» білім беру бағдарламасының  GB415-22 топ студенттері  «Жаңа стратегия жарқын болашаққа қадам бастайды».
  5. Шырынбек Мадина 3 курс студенті, 6В04140 – «Қаржы» білім беру бағдарламасының  GB413-20 топ студенті «Жаңа Қазақстан – қандай болу керек?».
  6. Эгамберганова Дияра – 2 курс студенті, 6В04140 – «Қаржы» білім беру бағдарламасының GB414-20 топ студенттері «”Қаржы секторын цифрландырудың негізгі трендтері».
  7. Турганалиев Бекбол –  2 курс студенті, 6В04110 – «Экономика» білім беру бағдарламасының  GB411-20 топ студенттері  «Қазақстан экономикасын цифрландыру-дамудың негізгі факторы».
  8. Байжан Нұргүл – 1 курс студенті 6В04120 – «Менеджмент» білім беру бағдарламасының GB412-22 топ студенттері «Цифрландыру бүгінгі білім берудегі жаңа негізгі бағыт».
  9. Купешев Әділ  – 1 курс, 7М04130 – «Есеп және аудит» білім беру бағдарламасының  магистранты «Қазақстандағы бухгалтерлік есепті дамытудың негізгі үрдістері».
  10. Байгонова Ардақ  – 2 курс, 7М04140 – «Экономика» білім беру бағдарламасының  магистранты «Жаңа инвестициялық саясат – Қазақстан экономикасы дамуының негізі – сарапшылар».

Барлық студенттеріміз белсенді ат салысқан үшін сертификаттармен марапатталды.

Студенттеріміздің  баяндамалары  жоғары деңгейде дайындалған және келесі ғылыми  жетекшілерімізге Туртаев М.Р. – э.ғ.к., профессор, Бердибекова Г.С., – э.ғ.к., аға оқытушы,  Кенжебекова И.П. – магистр, аға оқытушы магистр, Кененбаева Ж.Т., Абдурахманова З.А., Пирманова Ж.,  Тулебаева С.М., Дильдабекова А.С., Токтибаева М.Ж., Есенбекова С.С. –  магистр, аға оқытушыларға үлкен алғысымызды білдіреміз.