Ташкент қаржы институтымен сыртқы академиялық ұтқырлық шеңберіндегі халықаралық ынтымақтастық

Халықаралық ынтымақтастық және сыртқы академиялық ұтқырлық шеңберінде “Экономика” кафедрасының профессор-оқытушылар құрамы 03.04.2023 ж. бастап 14.04.2023 ж. дейін Ташкент қаржы институтына (Өзбекстан Республикасы Ташкент қ.) жіберілді – бұлар Туртаев М. Р. – э.ғ.к., профессор, Сабенова  – э.ғ.к., аға оқытушы, Бердібекова Г.С. – э. ғ. к., және Абдурахманова З. А-магистр, аға оқытушы.
Сапардың мақсаты: сәйкес Халықтар Достығы университеті арасындағы өзара ынтымақтастық туралы Меморандум. академик А. Қуатбекова және Ташкент қаржы институты білім беру жүйесінде тәжірибе алмасуды жүзеге асырады. Бакалаврлар мен магистранттарды даярлаудың 30 жылдан астам тәжірибесін ескере отырып, бұл экономика саласындағы мамандарды сапалы даярлауға көмектеседі деп үміттенеміз.
Негізгі міндет-стратегиялық маңызы бар елдер мен қалалардағы мекемелермен өзара іс-қимыл жасау және халықаралық ынтымақтастық негізгі халықаралық серіктестіктерді дамытатын және қолдайтын оқыту сапасын жақсарту үшін халықаралық мүмкіндіктерді пайдалану.
Жоғары оқу орнына келген кезде институт ректоры э. ғ. д., профессор Тешабаев т. з., оқу работе жөніндегі проректор Ахмонов с. у. – э. ғ. д., профессор “экономика” кафедраларының меңгерушілері Ассатулаев Х. С. – э. ғ. к., профессор, “Қаржы” кобулов Х. А., – э. ғ. к., профессор, “Маркетинг” – Очилов и.К. – Э. ғ. д. доцент, Нұралиева М. М. – PhD, халықаралық ынтымақтастық бөлімінің директоры – Авазходжаев с., Өмірзақов ж. – Өңірлік менеджер.
Әңгімелесу барысында одан әрі ынтымақтастыққа, кадрларды даярлау, ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу, бірлескен Жарияланымдар, семинарлар, конференциялар өткізу саласында тәжірибе алмасуға қызығушылық танытты.
Біздің оқытушылар институт пен студенттер мен магистранттарды даярлау үдерісімен танысты. Осы мақсатта біздің оқытушылар “Экономика”, “Қаржы”, “Маркетинг” кафедраларына барып, қаржы саясатын, банк ісін, салық саясатын, менеджментті және т. б. зерттеді.
Сонымен қатар, оқытушылар электронды кітапханаға барып, студенттер мен магистранттарды оқытудың заманауи құралдарымен, дәріс залдарымен танысты. “Маркетинг” және “банк дело”мамандықтары бойынша оқытушылармен әңгімелер өткізілді. Біз стартаптар бойынша ғылыми және ғылыми-зерттеу жобаларын дайындаумен және осы үшін жасалған шарттармен таныстық.
Тәжірибе алмасу аясында студенттер мен магистранттарға келесі оқытушылар дәріс оқыды: Туртаев М. Р. – Э. Ғ. К., “Қазақстан Республикасындағы білім беру жүйесінің маркетингі” тақырыбындағы “Маркетинг” пәні бойынша профессор, Сабенова б. Н. – э. ғ. к., “кәсіпкерлік” пәні бойынша прт. ст.”Қазақстандағы кәсіпкерлік қызметтің негіздері”, Бердібекова г.С. – э. ғ. к.-ст. пр., “салықтар және салық салу” пәні бойынша “салықтар және салық салу”, Абдурахманова з. а-магистр, аға оқытушы “бухгалтерлік есеп принциптері” пәні бойынша: “ҚР-дағы бухгалтерлік есептің тұжырымдамалық модельдері”.
Тәжірибе алмасу қорытындысы бойынша және жоғары оқу орындары арасындағы халықаралық ынтымақтастықты одан әрі дамыту үшін шешім қабылдады:
1. Одан әрі ынтымақтастық туралы шартты жаңарту.
2. 2023 жылғы 3 маусымда Ташкентте өтетін халықаралық конференцияға байланысты біздің оқытушыларымызды, бакалаврлар мен магистранттарды өз мақалалары мен ұсыныстарымен тарту.
3. Халықаралық журналдарда мақалалардың бірлескен жарияланымдарын ұйымдастыру.
4. 2023 жылы тәжірибе алмасу үшін Өзбекстаннан келген қонақтарымыздың келуін ұйымдастыру.
Соңында қатысушыларға сертификаттар табысталды.
Біз осы кездесуді ұйымдастырушыларға және Ташкент қаржы институтының басшылығына алғысымызды білдіреміз! Тәжірибе алмасу нәтижелері біздің алдағы жұмысымызда өз жемісін береді деп үміттенеміз.