EdCrunch Х конференциясы – тең қол жетімділік және тең мүмкіндіктер

Академик Ә.Қуатбеков атындағы Халықтар достығы университетінің басшылығы, атап айтқанда м.ғ.д., профессор Қуатбекова Р.Ә. – академик Ә.Қуатбеков атындағы Халықтар достығы университетінің Ректоры және Есенов М.К. – цифрландыру жөніндегі проректор EdCrunch Х – білім берудегі жаңа технологиялар жөніндегі ең ірі мерейтойлық конференцияға қатысып жатыр.

Алматыда өтіп жатқан Edcrunch X мерейтойлық конференциясына 25 елден 350-ден астам әлемдік сарапшылар мен 5000 офлайн-қатысушылар мен 30 мың онлайн-қатысушылар жиналды, олар білім беруге тең қолжетімділікті қамтамасыз ету және білім беру процесінде жасанды интеллектті пайдалану мәселелерін талқылау үшін осы саланы қайта форматтап, жаңа мүмкіндіктер ашты. Конференция аясында Білім берудегі цифрлық технологиялар, когнитивтік ғылым, жасанды интеллект және неврология саласындағы заманауи жетістіктерге, сондай-ақ үйде оқыту әдістері мен онлайн-магистратураларды іске қосуға арналған 150 панельдік пікірталас, сараптамалық сессиялар мен мастер-класстар өтеді. Спикерлер құрамы – Дубай, Финляндия, Оңтүстік Корея, Түркия, АҚШ, Сингапур, Эстония, Таиланд, Мексика, Қазақстан, Өзбекстан, Ресей, АҚШ және Ұлыбританиядан келген университет басшылары, білім беру платформаларының, онлайн-университеттердің, инновациялық мектептердің өкілдері.

EdCrunch Х конференциясының тақырыбы – “Әркімнің бірдей мүмкіндіктері бар әлемді елестетіп көрейік”. Атаудың өзі өзі туралы айтады. Мемлекет басшысы бұл туралы үнемі айтып отырады және жуырдағы қыркүйектегі жолдауында ол бұл туралы нақты және нақты айтты; цифрландыру және инновацияларды енгізу, Қазақстанды IT-елге айналдыру мәселелерінің өзектілігінің артқанын атап өтті; жетекші халықаралық компаниялармен және университеттермен ынтымақтастықтың өзектілігі және табысты шетелдік тәжірибені пайдалану туралы; инновациялық инфрақұрылымды – бизнес-инкубаторларды, инженерлік-технологиялық хабтарды, коммерцияландыру орталықтарын, технопарктер мен конструкторлық бюроларды құру жөніндегі жеке бастамаларды қолдаудың пәрменді шараларының қажеттілігі туралы.

Іс-шара 2023 жылғы 15-16 қараша аралығында 2 күнге созылады, ол IT-компаниялар мен корпоративтік университеттердің басшыларын, жоғары, жалпы және қосымша білім беру ұйымдарының басшыларын, мұғалімдерді, педагогтарды, HR-директорларды және L&D-мамандарды, сондай-ақ инвесторларды, кәсіпкерлерді және ата-аналарды біріктіреді.