Business Community Shymkent

2024 жылы 18 қаңтарда Шымкентте экономика және басқару саласындағы жетекші сарапшылардың қолдауымен Korkyt Ata University, University of Suffolk және Change School (Ұлыбритания) экономикалық зерттеулер жөніндегі ғылыми сарапшылар тобымен, сондай-ақ “Атамекен” Шымкент ҰКП-мен бірлесіп ұйымдастырылған бизнес-семинар өтті.

Іс-шараның мақсаты – бизнес-қоғамдастық өкілдері аймақтағы іскерлік ортаны жақсарту бойынша өз идеяларымен, тәжірибелерімен және ұсыныстарымен бөлісе алатын ашық және сындарлы талқылау алаңын құру.

Ә.Қуатбеков атындағы Халықтар достығы университетінің цифрлық IT-офицерлер делегациясы: Мақсат Есенов – цифрландыру жөніндегі проректор және Бибол Жакипбаев – E-Tech Hub бас ғылыми қызметкері, PhD, қауымдастырылған профессор бизнес-семинарға белсене қатысып, ынтымақтастық, интеграция және одан әрі мәселелері бойынша әлеуетті IT-серіктестермен форсайт-сессиялар мен желілік байланыс өткізіп бірлескен IT-жобаларды дамыту бойынша жұмыс жасады.

Бизнес-семинарда шағын, орта және ірі бизнесті дамытудың өзекті мәселелері мен перспективалары, стратегиялық басқару, қаржылық менеджмент және цифрландыру, сондай-ақ Шымкент пен Түркістан облысындағы әлеуметтік-экономикалық даму перспективалары талқыланды.

Қатысушылар басқарудың күрделі мәселелерін талдауға тереңірек үңілуге, нақты сын-қатерлерді еңсеру бойынша тәжірибе алмасуға және цифрлық технологияларды бизнес-процестерге интеграциялаудың соңғы үрдістерін зерделеуге мүмкіндік алды.

Бұл іс-шара желілік және серіктестік үшін құнды платформаны қамтамасыз ете отырып, бизнес-көшбасшылар арасындағы байланыс желісін құруға ықпал етті. Бұл іс-шара қатысушылардың кәсіби көкжиегін кеңейтті және динамикалық өзгеретін экономикалық ортада компанияларды тиімді басқару және дамыту үшін нақты стратегиялар мен шешімдерді әзірлеуге мүмкіндік берді.

Іс-шараға қатысушылардың цифрлық бизнесті басқару және дамыту саласындағы тәжірибесі мен білімі осы тақырып бойынша диалог пен пікір алмасуға баға жетпес үлес болады деп сеніммен айтуға болады.