Санкт-Петербургке цифрлық экспедиция

Санкт-Петербург мемлекеттік технологиялық институты (техникалық университет) – химия, химиялық технология, биотехнология, нанотехнология, механика, ақпараттық технологиялар, басқару және экономика саласындағы жетекші ресейлік университет.

Санкт-Петербург мемлекеттік экономикалық университеті – Ресейдегі ең ірі экономикалық университеттердің бірі.

2023 жылғы 10-20 мамыр аралығында Санкт-Петербургте цифрлық экспедиция басталды. Санкт-Петербург мемлекеттік технологиялық институты және Санкт-Петербург мемлекеттік экономикалық университеті басшыларының шақыруы бойынша Академик Ә.Қуатбеков атындағы Халықтар достығы университетінің цифрландыру жөніндегі проректоры М.К. Есенов МТБ-мен танысуға, осы университеттің IT-басшылығымен алдын ала келіссөздер жүргізуге, цифрлық трансформацияға “жұмсақ” көшу бойынша тәжірибе алуға; цифрлық трансформация, ақпараттық және киберқауіпсіздік саласында Санкт-Петербургпен әріптестік байланыстар орнатуға жіберілді, ақылды қала, деректерді визуализациялау; “Адам-бағдарланған басқару: цифрлық қоғамның болашағы” Халықаралық қатысуымен ұлттық ғылыми-практикалық конференцияның “Цифрлық қоғамдағы жастарды кәсібилендіру процестерін басқару” 7-ші секциясына қатысу.

Цифрландыру әлемнің болашағын бағалайтын жаһандық форумдар мен халықаралық конференцияларда маңызды тақырыпқа айналатыны сөзсіз. Біз технология тез арада жасанды интеллект, үлкен деректер және финтех сияқты инновацияларға айналатын, бүкіл әлем бойынша бизнесті, нарықтарды және экономиканы өзгертетін және реформалайтын қызықты дәуірде өмір сүріп жатырмыз. Цифрландыру – мүмкіндіктердің керемет теңестірушісі. Цифрлық білімге, инфрақұрылымға және қызметтерге инвестициялау БҰҰ-ның көптеген тұрақты даму мақсаттарына қол жеткізуді қолдай алады.