21 ақпан 2024 жылы Академик Ә.Қуатбеков атындағы Халықтар достығы университетінде, «Тарих және құқық» кафедрасының ұйымдастыруымен оқушыларға болашақ мамандық және оқу бағдарын таңдауда кеңес беру, мамандық әлемі және оның ерекшеліктері туралы дүниетанымын кеңейту мақсатында «ҚР Конституциясы-қоғам мен мемлекеттің демократиялық өзгерістердің негізі» тақырыбында олимпиада өткізілді. Іс-шараға Шымкент қаласындағы мектептерден оқушылар қатысты, атап айтқанда; Б.Төлепбаев атындағы жалпы орта мектебінен, №23 Мектеп-лицейінен, №103 Жалпы орта мектебінен, №21 Жалпы орта мектебінен, С.Ысмайлов атындағы жалпы орта мектебінен, №119 Маятас жалпы орта мектебінен, №84 Циолковский атындағы жалпы орта мектебінен оқушылар келді. Тарих, география және құқық пәндері бойынша тест тапсырылып және эссе жазылды.

Жүлделі орын алған оқушылар дипломдармен және бағалы сыйлықтармен марапатталды.

«География» пәні бойынша:

І дәрежелі диплом иегері: №21 Жалпы орта мектебінің,  11сынып оқушысы Махсутова Алия.

ІІ дәрежелі диплом иегері: №103 Жалпы орта мектебінің, 10 сынып оқушысы  Базарәлі Жанболат.

ІІІ дәрежелі диплом иегері:  №23 Мектеп-лицейінің, 11 сынып оқушысы  Алтынбек Аслан.

«Тарих» пәні бойынша

І дәрежелі диплом иегері: №23 Мектеп-лицейінің, 11 сынып оқушысы  Алиайдар Нұрбек.

І дәрежелі диплом иегері: Erudite private school , 8 сынып оқушысы  Асқар Дархан.

ІІ дәрежелі диплом иегері: №69 Жалпы орта мектебінің, 11 сынып оқушысы  Бейсенова Сымбат.

ІІ дәрежелі диплом иегері: №87 Жалпы орта мектебінің, 11 сынып оқушысы  Худайберген Мерей.

ІІІ дәрежелі диплом иегері:  Erudite private school, 10 сынып оқушысы  Жақсылық Шапағат.

ІІІ дәрежелі диплом иегері: №69 Жалпы орта мектебінің, 11 сынып оқушысы  Манақ Несібелі.

«Құқық» пәні бойынша

І дәрежелі диплом иегері: №62 Н.Төреқұлов атындағы жалпы орта мектебінің, 11 сынып оқушысы  Мамен Гүлназ.

ІІ дәрежелі диплом иегері: №43 Жалпы орта мектебінің, 11 сынып оқушысы  Тілеукабыл Еркемай.

ІІ дәрежелі диплом иегері: №43 Жалпы орта мектебінің, 11 сынып оқушысы  Текеева Гүлназ.

ІІІ дәрежелі диплом иегері:  №62 Н.Төреқұлов атындағы жалпы орта мектебінің, 11 сынып оқушысы  Шаймаханбет Дарико.

ІІІ дәрежелі диплом иегері: №87 А.Назарбеков атындағы жалпы орта мектебінің, 11 сынып оқушысы  Али Рауан.

ІІІ дәрежелі диплом иегері: №87 А.Назарбеков атындағы жалпы орта мектебінің, 11 сынып оқушысы  Оразбек Рауза.