Сырттай, кешкі және қашықтықтан оқыту факультеті

Факультет жайлы
Факультет тарихы

Cырттай оқыту факультеті оқу ордасы құрылған күннен бастап  қызмет атқарып келеді. Сырттай оқыту факультеті 2018 жылдан бастап “сырттай, кешкі және қашықтықтан оқыту факультеті” болып өзгертіліп, 30 мамандық бойынша баскалавр бағдарламасымен оқытудың толық, қысқартылған және жеделдетілген нысандары бойынша мамандар даярлап келеді. Қашықтықтан оқыту үрдісі заман талабына сай озық бағдарламаларды пайдалана отырып, оқытудың жаңа озық технологиялар мен әдістерін жүзеге асырады.

Қазіргі таңда факультетті х. ғ. к., доцент Байменова Ұлжалғас Сейданқызы басқарады.

Факультет өз түлектерінің арасында танымал тұлғалары мен қоғам қайраткерлерімен мақтан етеді. Олардың қатарына ҚР Парламенті мәжілісінің депутаты Ұ.Сәдібеков, бұрыңғы Шымкент қалас Абай ауданының әкімі Ж.Байғонов. Көптеген түлектер мемлекеттік органдарда, құқық қорғау саласында, ғылыми-зерттеу мекемелерінде істесе, кәсіпкерлікпен аты шыққандары да бар. Атап айтсақ: М.Әшірбаев, Ғ.Нұрмағанбетов, А.Жұмадилов, Ж.Қамбарова, Р.Құдайбергенов т.б.

Сәдібеков Ұласбек
Факультет миссиясы

Сапалы да саналы, азаматтық ар-ожданға тәуелді қоғам мүшелерінен соңғы техникалық жабдықтарды тиімді пайдалана отырып, еңбек нарығында бәсекеге сәйкес қабілетті мамандар дайындау.

Білім беру қызметтері

Факультет ақпараттық технологиялардың соңғы жетістіктерін пайдалана отырып мамандар дайындауға заманауи технологиялармен толық қамтамасыз етілген. 3000-ға жуық студенттер 30 мамандық бойынша, атап айтқанда: педагогикалық, техникалық, экономика және құқық саласы бойынша білім алушылардың саны бірнеше мыңға жетерлік. Университетіміздің Республика көлеміндегі басқа университеттерімен, шетелдік оқу орындарымен үздіксіз тәжірибе алмасып отыруын қамтамасыз етеді. Студенттерді осы заманға сәйкес оқытудың түрлері мен әдістерін игеруде. Сырттай оқитын студенттерді білім берудің кредиттік технологиясымен дайындау жүргiзiледі.  Бұл жүйе жеке тұлғаның білім алудағы өзгеріп тұратын әлеуметтік-экономикалық жағдайларына тез дағдылануына мүмкіндік туғызады.

Факультет мақсаты

Сапалы білім беру қызметін алуда азаматтардың мүмкіндіктерін кеңейту; олардың білім қажеттіліктерін тұрғылықты жеріне, әлеуметтік жағдайына, жасына, денсаулығына және өмірдің тағы басқа себептеріне қарамастан қамтамасыз ету.

Факультетте қашықтықтан оқыту технологиясын іске асыру үшін  негізгі құралы ретінде қашықтықтан оқыту жүйесі “Moodle” пайдаланылады. Қашықтықтан оқыту платформасы автоматтандырылған ақпараттық ортаны өзара қолдау жүйесі Platonus және Moodle жүйесі қолданады. Бастапқы код еркін түрде орналасқан (opensource).

Факультет құрылымы

Оқу нысаны
  • Мектептен кейінгі кешкі оқу (5 жылдық)
  • Арнаулы орта білімнен кейін қысқартылған оқу (3 жылдық)
  • Жоғары оқу орынынан кейінгі жеделдетілген (2 жылдық)
Жаңалықтар мен хабарландырулар
Толығырақ

Қызметкерлер
Декан

Байменова Ұлжалғас Сейданқызы

Аға әдіскер

Аға әдіскер – Данишбаева Меруерт Сериковна

Әдіскер

Әдіскер – Жакипова Эльмира Караровна

Студенттерге
Moodle - қашықтықтан оқыту жүйесі

Қазіргі әлем қарқынды өзгеруде. Компьютерлік техниканың дамуы және байланыс құралдарының дамуы адамның өмір салтын түбегейлі өзгертті. Оқу процесін тапсырып, жүзеге асыру үшін мұғалім мен студенттің жолығатын уақыты артта қалды. Осы мәселеде қашықтықтан оқыту процесін пайдалана отырып, электрондық оқыту әдістері мен құралдарын алдық. Біз сіздерге қашықтықтан оқыту және “e-learning” жүйесі негізінде басқарылатын электрондық курс жүйесін “Moodle”-ді енгіздік. Курс шеңберінде төмендегілерді ұйымдастыруға болады:

1. Мұғалім мен студенттердің арасындағы іс-қимылдар, тапсырмалар. Бұл үшін пайдаланылуы мүмкін элементтері: форумдар, чаттар.
  2. Білімді электронның көмегімен жіберу: файлдарды, мұрағаттар, веб-беттер, дәріс.
  3. Білімдерін тест және тапсырмалар арқылы тексеру. Студенттер жұмыс нәтижелерін мәтін немесе файл түрінде жібере алады.
  4. Студенттердің белгілі бір тақырып бойынша бірлескен оқу және зерттеу жұмыстарын: wiki, семинарлар, форумдар және т. б ішкі құрылғылардың көмегімен ұйымдастыра алады.

Қашықтықтан оқыту жүйесінің сайты – http://www.dl.kipudn.kz

Кешкі және қашықтықтан оқыту факультеті туралы ЕРЕЖЕ

Академиялық күнтізбе
Байланыс